Echipe si program etape Liga 1 sezonul 2012 - 2013

marți, 12 iunie 2012 |

Echipe si program etape Liga 1 sezonul 2012 - 2013

Echipele din Liga 1 in sezonul 2012 - 2013:

1. Steaua Bucureşti

2. Viitorul Constanţa

3. Gaz Metan Severin

4. CSMS Iaşi

5. Petrolul Ploieşti

6. Rapid Bucureşti

7. CFR Cluj

8. Pandurii Târgu Jiu

9. Gloria Bistriţa

10. Concordia Chiajna

11. FC Braşov

12. Dinamo Bucureşti

13. Oţelul Galaţi

14. Ceahlăul Piatra Neamţ

15. FC Vaslui

16. Gaz Metan Mediaş

17. Universitatea Cluj

18. Astra Ploieşti

Program etape Liga 1 sezonul 2012 - 2013


Etapa I,  21 iulie

Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna

Viitorul Constanţa – FC Braşov

Gaz Metan Severin – Dinamo Bucureşti

CSMS Iaşi – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Rapid Bucureşti – FC Vaslui

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Gloria Bistriţa - Astra Ploieşti
Etapa a II-a, 28 iulie

Concordia Chiajna – Viitorul Constanţa

FC Braşov – Gaz Metan Severin

Dinamo Bucureşti – CSMS Iaşi

Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – CFR Cluj

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj – Gloria Bistriţa

Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti

Etapa a III-a, 4 august

Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Viitorul Constanţa – Astra Ploieşti

Gaz Metan Severin – Concordia Chiajna

Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi

Rapid Bucureşti – CSMS Iaşi

CFR Cluj – FC Vaslui

Pandurii Târgu Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ

Gloria Bistriţa – Gaz Metan Mediaş

FC Braşov – Dinamo Bucureşti

Etapa a IV-a,  11 august

CSMS Iaşi – Petrolul Ploieşti

Concordia Chiajna – FC Braşov

Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa

FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu

Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti

Universitatea Cluj – Viitorul Constanţa

Astra Ploieşti – Gaz Metan Severin

Etapa a V-a, 18 august

Steaua Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Viitorul Constanţa – Gaz Metan Mediaş

Gaz Metan Severin – Universitatea Cluj

Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti

CFR Cluj – CSMS Iaşi

Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi

Gloria Bistriţa – FC Vaslui

Concordia Chiajna – Dinamo Bucureşti

FC Braşov – Astra Ploieşti

Etapa VI-a, 25 august

CSMS Iaşi – Pandurii Târgu Jiu

Rapid Bucureşti – CFR Cluj

Dinamo Bucureşti – Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi – Gloria Bistriţa

Ceahlăul Piatra Neamţ – Viitorul Constanţa

FC Vaslui – Steaua Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Gaz Metan Severin

Universitatea Cluj – FC Braşov

Astra Ploieşti – Concordia Chiajna

Etapa a VII-a, 1 septembrie

Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi

Viitorul Constanţa – FC Vaslui

Gaz Metan Severin – Ceahlăul Piatra Neamţ

CFR Cluj – Petrolul Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti

Gloria Bistriţa – CSMS Iaşi

Concordia Chiajna – Universitatea Cluj

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Etapa a VIII-a, 15 septembrie

CSMS Iaşi – Steaua Bucureşti

Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

Rapid Bucureşti – Gloria Bistriţa

Dinamo Bucureşti – CFR Cluj

Oţelul Galaţi – Viitorul Constanţa

Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov

FC Vaslui – Gaz Metan Severin

Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna

Universitatea Cluj – Astra Ploieşti

Etapa a IX-a,  22 septembrie

Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti

Viitorul Constanţa – CSMS Iaşi

Gaz Metan Severin – Oţelul Galaţi

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

Gloria Bistriţa – Petrolul Ploieşti

Concordia Chiajna – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Braşov – FC Vaslui

Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Etapa a X-a, 29 septembrie

CSMS Iaşi – Gaz Metan Severin

Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti

Rapid Bucureşti – Viitorul Constanţa

CFR Cluj – Gloria Bistriţa

Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Ceahlăul Piatra Neamţ – Astra Ploieşti

FC Vaslui – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Etapa a XI-a,  6 octombrie

Steaua Bucureşti – CFR Cluj

Viitorul Constanţa – Petrolul Ploieşti

Gaz Metan Severin – Rapid Bucureşti

Gloria Bistriţa – Pandurii Târgu Jiu

Concordia Chiajna – Oţelul Galaţi

FC Braşov – CSMS Iaşi

Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

Astra Ploieşti – FC Vaslui

Etapa a XII-a, 20 octombrie

CSMS Iaşi – Concordia Chiajna

Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Severin

Rapid Bucureşti – FC Braşov

CFR Cluj – Viitorul Constanţa

Pandurii Târgu Jiu – Steaua Bucureşti

Dinamo Bucureşti – Gloria Bistriţa

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Gaz Metan Mediaş

FC Vaslui – Universitatea Cluj

Etapa a XIII-a,  27 octombrie

Steaua Bucureşti – Gloria Bistriţa

Viitorul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu

Gaz Metan Severin – CFR Cluj

Concordia Chiajna – Rapid Bucureşti

FC Braşov – Petrolul Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

Astra Ploieşti – CSMS Iaşi

Etapa a XIV-a,  3 noiembrie

Steaua Bucureşti – Dinamo Bucureşti

CSMS Iaşi – Universitatea Cluj

Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna

Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti

CFR Cluj – FC Braşov

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Severin

Gloria Bistriţa – Viitorul Constanţa

Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a XV-a, 10 noiembrie

Viitorul Constanţa – Steaua Bucureşti

Gaz Metan Severin – Gloria Bistriţa

Concordia Chiajna – CFR Cluj

FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu

Dinamo Bucureşti – FC Vaslui

Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – CSMS Iaşi

Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti

Astra Ploieşti - Petrolul Ploieşti

Etapa a XVI-a, 17 noiembrie

Steaua Bucureşti – Gaz Metan Severin

Viitorul Constanţa – Dinamo Bucureşti

CSMS Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ

Petrolul Ploieşti – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

CFR Cluj – Astra Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Gloria Bistriţa – FC Braşov

Oţelul Galaţi – FC Vaslui

Etapa a XVII-a, 24 noiembrie

Gaz Metan Severin – Viitorul Constanţa

Concordia Chiajna – Gloria Bistriţa

FC Braşov – Steaua Bucureşti

Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi

Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti

FC Vaslui – CSMS Iaşi

Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti

Universitatea Cluj – CFR Cluj

Astra Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

0 comentarii:

Trimiteţi un comentariu

Postări populare