Rezumat video Franta - Anglia 1-1 - Euro 2012

luni, 11 iunie 2012 |

Franta si Anglia au remizat în această seară în primul lor meci la Euro 2012, scor 1-1, din grupa D. Dupa un început furtunos de partidă, englezii au fost cei care au reuşit deschiderea scorului, Lescott înscriind cu capul.

Franta a egalat peste doar 9 minute, Samir Nasri a prins un şut de la 25 de metri, iar colegul său de la City, Joe Hart a văzut mingea tîrziu şi s-a văzut învins.

A doua repriză a fost mult mai rezervată în ocazii, cele două echipe fiind mulţumite cu un punct, care le păstrează cu şanse mari pe ambele formaţii să se califice mai departe.

Echipele de start:

Franta: 1. Lloris, - 2. Debuchy, 4. Ramy, 5. Mexes, 3. Evra, -  6. Cabaye, 18. A. Diarra, 15. Malouda, - 11. Nasri, 10. Benzema, 7. Ribery
Rezerve: Menez, Ben Arfa, Matuidi, Reveillere, Clichy, Mandanda, Giroud, Valbuena, Martin, Koscielny, Carrasso
Selectioner: Laurent Blanc.

Anglia: 1. Hart, - 2. G Johnson, 6. Terry, 15. Lescott, 3. A. Cole, - 16. Milner, 17. Parker, 4. Gerrard, 20. Ox.-Chamberlain, - 11. A. Young, - 22. Welbeck
Rezerve: Downing, Henderson, Carroll, P.Jones, Baines, Butland, Jagielka, Kelly, Green
Selectioner: Roy Hodgson.