Rezumat Steaua Bucuresti Petrolul Ploiesti 2-2 22.04.2013

luni, 22 aprilie 2013 |

Rezumat Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti 2-2

Steaua Bucuresti a terminat la egalitate astazi 22.04.2013 meciul de pe teren propriu cu Petrolul Ploiesti, scor 2-2.
Daca dupa prima repriza scorul era 1-1, la final, meciul dintre Steaua Bucuresti si Petrolul Ploiesti s-a terminat cu scorul de 2-2.
Meciul face parte din sezonul 2012 / 2013 din Liga 1.

Echipele de start:

Steaua Bucuresti: Tătăruşanu - Prepeliţă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Ad. Popa, Chipciu, Tănase - Rusescu
Rezerve: Cojocaru, Rîpă, Gardoş, L. Filip, Tatu, G. Iancu, Rocha
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Petrolul Ploiesti: Bornescu - Alcenat, Geraldo, Manasse Yamissi, Guilherme - Hoban, L. Marinescu - Boudjemaa, Cristescu, Hamza - Bokila

- Chiricheş V. (Autogol) in minutul 84 : Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti 2-2

Dupa acest meci Steaua Bucuresti se afla pe locul 1, iar Petrolul Ploiesti pe locul 4 in Liga 1 sezonul 2012-2013. (Clasament Liga 1)

Rezumat Steaua Bucuresti Petrolul Ploiesti 2-2 22.04.2013 live online